Czym umyć ściany przed malowaniem

by Robert

Materiały na ściany

Należy również pamiętać o odpowiednim podłożu, jakim należy pokryć uprzednio otynkowane i przeszlifowane ściany. Możesz łatwo sprawdzić, czy Twoje ściany wymagają gruntowania. Wystarczy wytrzeć suchymi rękami. Jeśli na dłoniach pozostanie biały odlew, należy je zagruntować. Sprawdź, jak dobrać podkład i impregnat oraz co wybrać: podkład czy podkład.
Aby dłużej zachować ściany w dobrym stanie, po malowaniu należy zwrócić uwagę na wrażliwe miejsca, takie jak okolice drzwi. Na przykład możesz zainstalować specjalne zderzaki na listwach przypodłogowych lub podłogach, aby klamki nie dotykały ścian i nie pozostawiały ciemnych śladów na nowej farbie.
Po usunięciu pozostałości starej farby wyrównać powierzchnię ściany. Aby to zrobić, musisz wypełnić wnękę w ścianie kitem. Masę nakłada się ręcznie za pomocą szpatułki. Kolejnym krokiem jest wyrównanie całej powierzchni. Możesz to zrobić ręcznie (papierem ściernym) lub szlifierką.

Rodzaje farb

Należy pamiętać, że farby matowe i ciemne są mniej zmywalne niż farby błyszczące lub pastelowe. Im bardziej zmatowiona ściana, tym delikatniejszy musi być zabieg. W wyniku zbyt agresywnego zmywania z powłoki mogą zostać wypłukane substancje matujące, a na powierzchni pojawi się zauważalny połysk. Ściany pomalowane farbą na wysoki połysk są zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Dzięki dużej zawartości żywicy powłoka ta wygląda zupełnie inaczej, jest mniej lepka i łatwiejsza w czyszczeniu.
W przypadku trudniejszych plam możesz wybrać magiczną gąbkę. Co to jest magiczna gąbka? To produkt, który usuwa uporczywe plamy bez konieczności stosowania dodatkowych środków czyszczących. Przy odrobinie wody i brudu zwykłe czyszczenie odpada. Dzięki magicznej gąbce pozbędziesz się m.in. Plamy z pisaków lub piór wiecznych. Mycie ścian to idealny czas na pozbycie się pleśni. Pomoże środek grzybobójczy, dostępny w prawie wszystkich sklepach budowlanych i malarskich.

Przygotowanie przed malowaniem

Odtłuszczanie ścian przed malowaniem to jedna z podstawowych czynności w prawidłowym przygotowaniu powierzchni przed malowaniem. Niestety często słyszymy, że ten proces jest pomijany, co może skutkować nieestetyczną i niestabilną powłoką.
Wykonaj poniższe czynności, a odpowiednio przygotujesz ściany do malowania. W rezultacie otrzymujesz gładką i uporządkowaną powierzchnię pokrytą nowym kolorem. Możesz mieć również pewność, że wybrana przez Ciebie farba zachowa wszystkie parametry techniczne i będzie dobrze przylegać do podłoża. Więc przygotuj ściany i przemaluj je nowymi kolorami, aby wyremontować pokój. Wszystkie potrzebne narzędzia i farby do wnętrz znajdziesz na Castorama.pl.
Jak przygotować się do malowania ścian, aby nie walczyć z zabrudzeniami na stykach i innych przedmiotach? Jeśli uspokoimy się do ciężkiej pracy i poświęcimy więcej czasu na niektóre czynności, cały proces malowania przebiegnie gładko. Dlatego warto w pierwszej kolejności usunąć ze ścian wszystkie obrazy i ramki. Gwoździe można również usunąć, jeśli nie są zbyt mocno przybite. Warto również zakleić styki i gniazda taśmą maskującą. Dokładne zabezpieczenie powierzchni z pewnością poprawiło ogólną pracę i nie nastręczyło nam innych problemów związanych z późniejszym usuwaniem plam z wyschniętej farby.

Szpachlówkę wymieszać w wiaderku zgodnie z zaleceniami producenta, następnie nałożyć szeroką pacą, a następnie mniejszą szpatułką sam produkt. Rób to długimi, ślizgowymi ruchami, mocno dociskając kielnię do sufitu. Pamiętaj, aby utrzymywać szpachelkę w czystości i czyścić krawędzie za każdym razem, gdy używasz mniejszej szpatułki.
Choć może się wydawać, że mycie płynem do naczyń i wodą usunie tłuste plamy ze ściany (w końcu dobrze rozpuszczają tłuste plamy na naczyniach), ten detergent jest w rzeczywistości zbyt delikatny. Jak więc wyczyścić ścianę? Mydło malarskie lub środki czyszczące Tikkurila Maalipesu są idealne – poradzą sobie z każdym rodzajem brudu, jaki mógł dostać się na ściany, nawet z resztkami kleju i tapet. Produkt ten jest dostępny wszędzie, bez problemu kupisz go w każdym sklepie budowlanym i malarskim (podobnie jak inne narzędzia malarskie) oraz chemicznym.
Nazywają mnie polską Martą Stewart. Kocham to co robię na co dzień, żyję ze swojej pasji. Jestem zaradną kobietą i nie boję się żadnej pracy. Idę na zakupy do marketu budowlanego i największą radością jest zdobycie nowego elektronarzędzia. Stworzyłam tutorial na perfekcyjny manicure.

Related Posts

Leave a Comment