Koszenie trawnika nie musi być przykrym obowiązkiem

by Robert

Kto z nas nie chciałby być posiadaczem pięknego trawnika we własnym ogrodzie. Niestety do osiągnięcia takiego celu potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja darni. Systematyczne nawadnianie, nawożenie oraz koszenie to podstawowe zabiegi pozwalające osiągnąć pożądany efekt. Co zrobić, by zdecydowanie ułatwić sobie tę ostatnią czynność i poprawić wygląd trawnika? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Nie lubisz kosić? Jest na to sposób!

Dla wielu osób koszenie jest przykrym obowiązkiem, przez który tracimy sporo czasu w weekendy. Na całe szczęście nowoczesne rozwiązania firmy Stiga pozwalają zapomnieć o tej czynności. Decydując się na profesjonalnego robota, można skupić się na przyjemniejszych czynnościach. To urządzenie wyposażone jest w pojemny akumulator oraz stację dokującą służącą do samodzielnego ładowania. Dzięki temu robot może wyjeżdżać do codziennej pracy niemal bezobsługowo. Autonomiczne urządzenia koszące firmy Stiga to solidna jakość w atrakcyjnej cenie.

Wbrew powszechnej opinii roboty koszące sprawdzają się niemal w każdych warunkach. Nie jest prawdą, że koszą wyłącznie płaski teren bez fizycznych przeszkód w postaci drzewek, krzewów czy mebli ogrodowych. Odpowiednie ustawienie urządzenia i rozmieszczenie wymaganych akcesoriów sprawi, że robot koszący Stiga będzie gwarantem krótko przyciętej trawy każdego dnia. Brak konieczności kompostowania lub wyrzucania skoszonej trawy oraz pełna automatyka sprawiają, że takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością.

Masz duży trawnik? Wybierz traktorek koszący Stiga!

Posiadanie dużego trawnika nie wyklucza zastosowania robota koszącego, ale najlepszą opcją w takiej sytuacji wydaje się zakup traktorka koszącego. To urządzenie umożliwia samodzielne zadbanie o trawnik i choć wymaga odrobiny wolnego czasu, jest zdecydowanie łatwiejsze od koszenia trawnika za pomocą klasycznych kosiarek spalinowych. Traktorki koszące wyposażone w kosz umożliwiają perfekcyjne przygotowanie darni, ale urządzenia takie bardzo często zapewniają możliwość rozdrabniania skoszonej trawy w taki sposób, by nie było potrzeby jej magazynowania. Im większą powierzchnię do skoszenia posiadamy, tym większe urządzenia należy kupić, by maksymalnie skrócić czas potrzebny do skoszenia trawnika.

Wybierając traktorek, zwróćmy uwagę na jego parametry techniczne. Bardzo ważne jest, by sercem był solidnej jakości silnik, umożliwiający bezproblemową pracę przez wiele lat. Niezwykle istotny jest zakup traktorka renomowanego producenta. Wartym polecenia rozwiązaniem są produkty firmy Stiga, która od ponad 20 lat produkuje niezawodne urządzenia służące do pielęgnacji trawników. To połączenie wysokiej jakości i pełnej niezawodności, a jeśli do tego dodamy konkurencyjne ceny, Stiga będzie marką idealną zarówno dla ogrodników amatorów, jak i osób dysponujących pokaźnym areałem do skoszenia. Jeśli chcesz kupić niezawodne urządzenie do koszenia trawnika, Stiga produkuje znakomite traktorki oraz autonomiczne roboty koszące, które z powodzeniem można wykorzystać w przydomowych ogródkach.

Related Posts

Leave a Comment