Co oznaczają symbole twardości materaca?

by Robert

Wygodny materac to gwarancja komfortowego snu. Wybierając go trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów, takich jak sposób wypełnienia oraz twardość. Materace posiadają oznaczenia, dzięki którym można określić stopień ich twardości. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na komfort jego użytkowania, a także na żywotność. Twardość musi być właściwie dopasowana do wagi osób, które będą na nim spały. Warto więc dowiedzieć się, jak dokładnie interpretować umieszczone na nich oznaczenia.

W jaki sposób oznacza się twardość materaca?

Materac musi zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa i utrzymywać sylwetkę we właściwej pozycji. Z tego względu tak ogromne znaczenie ma jego twardość. Jeśli będzie on zbyt miękki lub za twardy może powodować dyskomfort, a także przyczyniać się do rozwoju różnego rodzaju schorzeń. Twardość musi być więc dopasowana do wagi osób, które będą na nim spać. Materace oznacza się symbolami od H1 do H4. Modele H1 przeznaczone są dla osób o maksymalnej wadze 60 kg. H2 może być stosowany przez użytkowników o masie ciała w przedziale 60-80 kg. Materace H3 przeznaczone są dla użytkowników ważących 80-100 kg, natomiast najtwardsze modele H4 dla osób o masie ciała wyższej niż 100 kg.

Charakterystyka materacy H1

Są to materace przeznaczone dla osób o drobnej budowie ciała, w tym także dla dzieci. Jest on miękki, ale zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa oraz części barkowej. Przy zakupie tego rodzaju materaca trzeba wcześniej go przetestować, aby sprawdzić, czy taki poziom miękkości będzie odpowiedni. Nie powinny korzystać z niego osoby o wadze powyżej 60 kg, ponieważ może to powodować jego szybsze zużywanie.

Materace H2- co je wyróżnia?

Materace H2 to zdecydowanie najczęściej wybierane modele na rynku. Z powodzeniem mogą z nich korzystać osoby o wadze mieszczącej się w przedziale 60-90 kg. Jego twardość sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które lubią miękkie powierzchnie, jak i tych preferujących twardsze podparcie. 

Czym wyróżnia się materac H3?

Jest to materac twardy przeznaczony dla osób o wadze 80-100 kg. Zapewnia dobre podparcie kręgosłupa na każdym jego odcinku. Osoby o niższej wadze mogą czuć się na nim niekomfortowo, gdyż ze względu na jego twardość wygodne ułożenie się na nim może okazać się niemożliwe.

Dla kogo przeznaczone są materace H4?

Materac H4 jest przystosowany dla osób o masie ciała powyżej 100 kg. Są one skonstruowane w taki sposób, aby zapewniać doskonałe podparcie i umożliwiać znalezienie najlepszej możliwej pozycji. Są wykonywane z trwałych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości nawet pod sporym naciskiem. Na rynku znaleźć można również modele oznaczone symbolem H5, które z założenia mogą być stosowane przez użytkowników ważących powyżej 120 kg.

Dobrze dopasowany materac jest gwarancją komfortowego, a przede wszystkim zdrowego snu. Wybierając ten element wyposażenia sypialni na uwadze trzeba mieć przede wszystkim wagę osób, które będą na nim spały. Zapewni to właściwe podparcie kręgosłupa oraz ułożenie się w komfortowej pozycji. Materace od renomowanych producentów dostępne są w ofercie sklepu internetowego Dr Materac

Related Posts

Leave a Comment