Meble VOX w sypialni singla

by Robert
Meble VOX w sypialni singla

Mieszkanie singla to zazwyczaj typowa kawalerka, czyli mały, jednopokojowy lokal. Ograniczona przestrzeń w istotny sposób wpływa na aranżację pomieszczeń, nie oznacza to jednak, że muszą byc one nudne, nijakie i pozbawione energii. Wystarczy odrobina kreatywności, umiejętność wykorzystania każdego centymetra oraz… meble VOX. 

Atuty życia w pojedynkę

Typowy singiel to osoba samodzielna i niezależna, często prowadząca dynamiczny, wręcz zmienny tryb życia. Prowadzenie jednoosobowego gospodarstwa domowego to spore wyzwanie, ma jednak wiele zalet. Największą z nich jest to, że nie trzeba nikogo pytać o zdanie ani szukać wspólnego mianownika, także na płaszczyźnie aranżacyjnej. Co prawda zdarzają się sytuacje, gdy konieczne okazuje się znalezienie kompromisu, fakt ten wynika jednak z ograniczeń metrażowych lokalu mieszkalnego, nie zaś ze zróżnicowanych gustów członków rodziny.

Single to przede wszystkim ludzie młodzi, kreatywni i otwarci, dla których liczy się jakość i dobry design, nie wykluczają jednak spontanicznych zmian. Ważnym czynnikiem jest także strona stricte praktyczna, zwłaszcza „mobilność” umieszczanych w mieszkaniu mebli. W dużej mierze wynika to z konieczności optymalnego zagospodarowania przestrzeni, czyli stworzenia przytulnego, funkcjonalnego i wygodnego miejsca do życia.

Możliwość tę zapewniają meble VOX, które sprawdzają się niemalże w każdej sytuacji. Dobrze dobrane i zagospodarowane mogą pełnić wiele funkcji. Przykładem jest w tym przypadku dwustronny regał VOX – można go wykorzystać zarówno jako osobistą szafę, jak i ścianę oddzielającą część salonową od sypialnianej lub biurowej.

Komfort małej sypialni

Wiele osób żyjących w pojedynkę decyduje się na aranżację łączoną, w której salon pełni jednocześnie funkcję sypialni, a niekiedy także biura. Nie brak jednak zwolenników tradycyjnych rozwiązań, dla których ważne jest to, aby sypialnia stanowiła odrębne pomieszczenie. Pomocne w tej kwestii okazują się wspomniane wcześniej meble VOX, umożliwiające optymalne zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni. W dobrze urządzonej sypialni znajdzie się więc miejsce na wygodne łóżko, szafkę nocną oraz dużą szafę wnękową lub garderobę.

Wystrój sypialni powinien podkreślać osobowość właściciela, zapewniając regenerujący i relaksujący odpoczynek, bez względu na to, czy sypialnia została urządzona w stylu klasycznym, nowoczesnym czy loftowym.

Elegancka czy w surowym klimacie?

Pokaż mi swoja sypialnie, a powiem ci, kim jesteś – mówi znane powiedzenie i w rzeczy samej trudno nie zgodzić się z zasadnością tych słów. Nietrudno zauważyć, że sypialnie kobiet i mężczyzn różnią się zarówno pod względem ilości mebli, jak i samej kolorystyki.

Damskie sypialnie bardzo często są utrzymywane w stylu hotelowym – eleganckie, przytulne, ciepłe. Nie brak w nich miękkich dodatków w postaci puszystego dywany, wygodnego fotela czy toaletki. Aranżacyjna całość utrzymana jest w jasnych odcieniach, czego doskonałym przykładem są białe meble VOX, wygodne, drewniane łóżko z miękkim zagłówkiem, a także puszysty dywan i subtelne zasłony. Całość dopełniają dodatki w postaci sielankowych obrazów oraz ozdobnych poduszek i narzuty w żywych kolorach. Panuje tu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat.

Zdecydowanie bardziej surowo prezentuje się męska sypialnia, w której króluje przede wszystkim klasyczna biel i czerń, ewentualnie ciepłe odcienie szarości. Zasłony w oknach często zostają zastąpione praktycznymi roletami, a puszysty dywan znacznie mniejszym chodnikiem. Elementem, który rozjaśnia pomieszczenie są białe fronty szafy VOX, która jednocześnie oddziela sypialnię od salonu. 

Related Posts

1 comment

iga_pi_33 27 stycznia 2021 - 18:07

Fajny pomysł na sypialnie w kawalerce 😉

Reply

Leave a Comment