Jak dobrać grzejnik?

by Robert

Wybór odpowiednich grzejników do Twojego domu może mieć ogromne znaczenie dla aranżacji pomieszczenia, jak i Twoich rachunków za ogrzewanie. Grzejniki XXI wieku są coraz bardziej pomysłowe pod względem stylu, koloru i formy, ale ważne jest, aby nie utracić ich głównego przeznaczenia: ogrzewania domu. Ustalenie, co najlepiej sprawdzi się w Twoim domu i znalezienie najlepszych cen zawsze powinno być priorytetem.

Wybór odpowiedniego grzejnika pokojowego i łazienkowego

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiednich grzejników do Twojego domu jest obliczenie zapotrzebowania na energię w każdym pomieszczeniu. Wszystkie grzejniki pokojowe, jak i grzejniki łazienkowe mają określoną moc cieplną, więc kiedy już wiesz, ile ciepła potrzebuje wnętrze, możesz wybrać typ, rozmiar i styl według własnego gustu i potrzeb danego pomieszczenia.

Czynniki, które przydadzą nam się do oszacowania odpowiedniej mocy cieplnej to m.in.:

  • wymiary każdego pomieszczenia
  • wielkość i liczba okien
  • ilość ścian zewnętrznych

Z czego powinien być wykonany mój grzejnik?

Tradycyjnie grzejniki były produkowane ze stali ze względu na jej wytrzymałość, wydajność i elastyczność. Ze stali nierdzewnej można uzyskać piękne, szczotkowane i polerowane wykończenia, a materiał jest niezwykle trwały. Stal jest również nieprzepuszczalna dla wody, co oznacza, że może być stosowana w każdym domowym systemie grzewczym i jest zwykle najtańszym wyborem. W AG GrzejnikiDesign znajdziemy szeroki wybór chromowanych grzejników łazienkowych ze stali nierdzewnej, które zapewniają doskonałą wydajność cieplną, jednocześnie zachwycając walorami estetycznymi. Nadaj swojej łazience designerskiego charakteru z łazienkowym grzejnikiem drabinkowym Radox Break czy awangardowym grzejnikiem łazienkowym Radox Serpentine.

Inną propozycją mogą być lekkie grzejniki aluminiowe modele, które pozwalają na szybkie i wydajne ogrzewanie domów i oferują bardziej nowoczesną, elegancką estetykę. Zwykle są bardzo efektywne pod względem wydajności i są najbardziej ekologiczne pod względem produkcji – można je całkowicie poddać recyklingowi. Ponieważ wymagają one tylko niewielkiej ilości wody, grzejniki aluminiowe można zamontować na większości ścian, ale z racji, że materiał szybko się nagrzewa, po wyłączeniu szybko tracą ciepło.

Żeliwo to tradycyjny wybór, szczególnie gdy jest przeznaczony do grzejników kolumnowych. W przeciwieństwie do aluminium, materiał ten nagrzewa się długo, ale utrzymuje ciepło długo po wyłączeniu. Jest to również opcja ciężka, więc upewnij się, że podłoga / ściana jest solidna konstrukcyjnie. Pokojowe grzejniki żeliwne były najpopularniejsze kilka lat temu, ale w obecnej ofercie artykulygrzewcze.com można znaleźć wiele nowoczesnych propozycji grzejników żeliwnych retro, np. stylowy kaloryfer AG Gustaw.

Grzejniki kanałowe – innowacyjne podejście do ogrzewania

Wiele osób mogło nie słyszeć o grzejnikach kanałowych lub nigdy ich nie widzieć z prostej przyczyny – wykonują one swoją pracę w sposób niemal niewidoczny! Ze względu na swoją budowę grzejniki kanałowe umożliwiają ogrzewanie w miejscach, w których nie moglibyśmy zamontować tradycyjnych grzejników pokojowych. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach nowoczesnych, z dużą ilością przeszkleń, np. w biurowcach, hotelach czy też w oranżerii.

Kanał grzewczy jest przykryty ażurową kratką, stanowiąc jedyny widoczny komponent, dlatego grzejniki kanałowe to estetyczny, minimalistyczny element wyposażenia, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości! Jeśli grzejnik kanałowy chcemy zamontować w niewielkim pokoju, wystarczający będzie grzejnik kanałowy bez wentylatora, jeśli jednak potrzebujemy więcej mocy do większego pomieszczenia, warto postawić na grzejnik kanałowy z wentylatorem.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą grzejników pokojowych, kanałowych i grzejników łazienkowych na stronie artykulygrzewcze.com. Możemy tam znaleźć największy wybór grzejników dekoracyjnych dostępnych „od ręki” w atrakcyjnych cenach!

Related Posts

Leave a Comment